Сделать стартовой
Логин
Пароль
Регистрация | Напомнить пароль


Портал киевских мам
Наш код
88_31_
придбати дитячі меблі - MEBEL-baby

Пустушка - сучасний атрибут малюка?

30.09.2016  |  В ожидании малыша, Грудное вскармливание, Малыши до года, Здоровье детей  |  Просмотрели (2019)  |  Комментарии (0)

Пустушка - це мамина помічниця... Чи так це насправді? Кому більше потрібна ця “резинова подруга”, мамі чи дитині?

Уявіть собі, що відчуває дитина коли народжується. Вона була поруч із мамою протягом дев’яти місяців. Народження - великий стрес, вона з’явилася у невідомий їй світ. Все, що вона пізнає - це мамин голос, стукіт її серця і запах соска, запах якого дуже схожий на запах навклоплідних вод. Коли дитинці дискомфортно, вона буде плакати, бо по-іншому не вміє вказувати на свої потреби. Мама, яка слідує своїм природнім материнським інстинктам бере малюка на руки, годує його по першій же потребі і не залишає його самого. Але сучасний світ вносить свої корективи. Прислухатися до своїх інстинктів і потреб дитини молодій мамі можуть перешкоджати поради знайомих, подруг, лікарів і власна невпевненість. А ще неготовність до того,  що дитина - це, в першу чергу, її відповідальність. І часто плач трактують не правильно, замість взяти на руки, обняти, дати груди мами використовують інші способи заспокоєння.  

Полиці дитячих магазинів рясніють від різноманітних дитячих аксесуарів. Особливо багато різних пристосувань для годування. Але для кого ж усі ці пляшечки та пустушки? Вони були створені для дітей, які на штучному вигодовуванні і не мають можливості годуватись грудьми. Але зараз, на жаль, мами купують їх під впливом реклами, суспільних стереотипів, нав’язаного досвіду батьків чи подруг. Багато жінок навіть не уявляють, що можна обійтися без них. Ще менше жінок усвідомлюють ту шкоду, яку несуть ці, здавалося б корисні аксесуари.

Чому ж погано давати пустушку тим дітям, які на грудному вигодовуванні:

1. Псується правильне прикладання

Для смоктання пустушки діти використовують зовсім інші м”язи лиця, ніж для смоктання грудей, їм потрібно прикладати менше зусиль. Як результат - малюки починають забувати, як правильно смоктати груди, вони прикладають менше зусиль і не добираються до “заднього”, жирнішого молочка. Такі дітки будуть не наїдатися маминим молоком, нервуватися і плакати біля грудей, погано набирати вагу.

2. Відмова від грудей. Це можу бути психологічна причина: дитина ображається на маму, бо замість контакту з нею отримує резинову заміну і мусить задовольнитись нею, але при цьому не задовольняє своєї базової потреби - бути поруч з мамою. Або фізіологічна причина: дитина не може добути заднє молоко і не наїдається; кількість молока може стати меншою, бо дитина з'їдає мало; прикладання замінюються пустушкою і від цього молока теж меншає.

3. Біль у сосках і тріщини. Через те, що малюк не правильно прикладається, не так захоплює груди, то у мами можуть боліти соски, з”явитись тріщини.

4. Діти, що отримують пустушку можуть набирати недостатньо ваги, оскільки потрібні годування замінюються пустим смоктанням.

5. Неправильний прикус. Зазвичай пустушку використовують не лише в перші півроку, але й пізніше, коли в малюка прорізаються зуби.

6. Полегшує шлях інфекціям. В американському педіатричному журналі опублікували дослідження, яке показало, що смоктання соски на 40% підвищує ризик вушних інфекцій у немовлят. і не тільки їх. Дуже часто батьки нехтують гігієною і дають смоктати не дуже чисті пустушки.

7. Гальмується психологічний розвиток. Плач - природна реакція дитини, спосіб вираження дискомфорту. Саме так вона спілкується з батьками в перші місяці життя. Якщо при кожному плачі дитині “затикають” рот, вона перестає прислухатися до своїх потреб. Смокчучи соску дитина зосереджується на цьому процесі, як результат їй не цікаво досліджувати навколишній світ.

8. Порушення мови. Дослідження показали, що діти які смоктали соску частіше мають різноманітні логопедичні проблеми - не виразна мова, погана вимова звуків.

9. Психологічна залежність. Смоктальний рефлекс у малюків дуже сильний, але він поступово згасає після року, а залежність від пустушки з часом тільки посилюється. Але чим довше дитина смокче соску, тим більша імовірність виникнення різноманітних проблем.     

Зручно скажете ви? Так, можливо, якщо ви думаєте тільки про теперішній момент.

Ви виросли і все було гаразд? Цим часто аргументують бабусі, при цьому забуваючи як вас відлучали від соски, скільки годували грудьми, лікували від інфекційних хвороб...

Сестра (подружка) давала і годувала? Кожна дитина індивідуальна і те, що не зашкодило одній не означає, що не зашкодить іншій.

Ми можемо тільки застерігти і розповісти про усі ситуації,  що можуть трапитись. А вибір залишається за Вами.

джерелоКомментарии
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии. Авторизуйтесь, пожалуйста, или зарегистрируйтесь, если не зарегистрированы.

Статьи по теме
__350_240__  
купить справку для участия в марафоне
sprbass.ru
65_banner
Vrukzak-
21100634_1624303554283657_2054763614_n
Реклама

Ваше мнение
Нравится ли Вам современная система образования в Украине?


Другие опросы

Популярные статьи
25 признаков беременности
Периоды родов. Фото и видео родов.
Оформление документов при постановке на учет беременных: «подводные» камни (часть 2).
Клиники ЭКО в Украине
Выплаты по беременности и родам.
Плацента: развитие и старение плаценты
Питание кормящей мамы
Расшифровка результатов УЗИ.
8 способов завязывания теплого шарфа для женщин и 4 для мужчин.
Как самой делать инъекции в протоколе+видеоинструкция

Banner
____3
Banner-240x60

ГЛАВНАЯ | НОВОСТИ | СТАТЬИ | КОНКУРСЫ | ЛИНЕЕЧКИ | ФАЙЛЫ | ФОРУМ | ГАЛЕРЕЯ | МАГАЗИН | КОНТАКТЫ


©2008 - 2018 kiev-mama.com.ua
Cделано в Fresh Lime Studio.

При использовании любых материалов ссылка на "Портал киевских мам" обязательна.